czwartek, 17 marca 2016

Rozdział 2 ,, Mała Niepozorna Karteczka"


Właśnie zaczynają się dożynki. Ja i Haymitch siedzimy w dość wygodnych fotelach na " scenie ". Effie zaraz wylosuje trybutów z 12-ki. Ale przed tym musimy obejrzeć występ z udziałem Prezydenta Snowa. Bo ponoć ma ważną informacje nam do przekazania.
Po 5 minutach Prezydent Snow pojawia się na ekranach i zaczyna swoją przemowe :

-Jako że obchodzi w tym roku 3 Ćwierćwiecze Poskromienia te igrzyska będą trochę inne. W tym roku udział w igrzyskach weźmie nie 24 trybutów a 36. Z każdego dystryktu będą wylosowani 3 trybuci. Pierwsza 2 tak jak zawsze, 1 chłopak i 1 dziewczyna. 3 uczestnik będzie wylosowany z puli w której są  wszystkie imiona dzieci od 12 do 18 lat. Imiona dziewczyn będą wymieszane z imionami chłopaków. Ale w tym roku nie tylko to się zmieniło, z racji tego że to 3 Ćwierćwiecze Poskromienia igrzyska  mogą wygrać 3 osoby.   - ekran gaśnie, czyli to właśnie była ta ważna informacja. W tym roku umrą 33 osoby a nie 23, a wygraja 3 trybutów a nie 1 trybut. Ja dostane tylko jednego trybuta z racji tego że jestem pierwszy raz mentorką, Haymitch natomiast dostanie jak co roku 2 podopiecznych.

Effie podchodzi do wielkiej kuli z imionami dziewcząt i wyjmuje kartkę. Podchodzi do mikrofonu i odczytuje imię na kartce, to Sally Saison. Nie znam jej. Na oko ma z 16 lat, nie jest zbyt mała. Włosy ma koloru czarnego, a oczy brązowe. Pewnie pochodzi z bogatszej rodziny mówi o tym jej ubiór, żółta jak słońce sukienka oraz czarne baletki.
Sally wchodzi na scenę, a Effie podchodzi do kolejnej kuli i tym razem wyciąga z niej imię chłopaka i je odczytuje. To 13 letni Rick Milsin, znam go. Chodzi razem z Prim do jednej klasy, także jest ze złożyska. Ma oliwkowy odcień skóry, zielone oczy oraz brązowe włosy.

Po wejściu Ricka na scenę, strażnicy pokoju biorą 2 kule i ich zawartość wrzucają do owiele większej szklanej kuli. Jeden z nich wkłada do niej rękę i miesza wszystkie imiona, a następnie odchodzi do tyłu tak jak pozostali. Teraz nadszedł czas żeby Effie wylosowała 3 trybuta, delikatnie w morzu małych karteczek zanurza swoją lewą rękę.

Wszyscy tu zebrani wstrzymują oddech kiedy kobieta podchodzi do mikrofonu i otwiera kartkę, a po chwili odczytuje z niej imię kolejnego trybuta.

-Naszym kolejnym trybutem z dystryktu 12 jest ... Peeta Mellark. - Peeta wchodzi na scenę i przez ułamek sekundy nasze spojrzenia się spotykają. Oboje wiemy że to ja właśnie będę jego mentorką.

Effie mówi jeszcze coś o igrzyskach, ale nikt jej nie słucha. Rodzina wylosowanych jak i oni sami nie mają powodu do radości, ale za to na twarzach nie wylosowanych oraz ich rodzinach pojawia się mały uśmiech. Strażnicy pokoju wprowadzają  uczestników Igrzysk do pałacu sprawiedliwości, żeby mogli pożegnać się ze swoimi bliskimi.

Czekamy na tyłach palący sprawiedliwości na samochód którym pojedziemy na tutejszy dworzec.
 downloadfile
Tak wygoda właśnie Sally Saison.  
Niestety nie udało mi się znaleźć żadnego zdjęcia z Rickim :( . A zdjęcia Peety nie wrzucam bo każdy wie jak on wygląda.
Wiem to było do przewidzenia ze Peeta zostanie wylosowany, ale taki już jego los.;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz